Przygody Muminków

Są tacy bohaterowie, którzy nic nie tracą na swojej wartości. Gdyby im się przyjrzeć dokładnie, to można by powiedzieć, że zdecydowana większość z nich jest od nas mocno starsza. Co więcej, nic się nie zmieniają (w końcu takich bohaterów czas się w ogóle nie trzyma), a na dodatek tak jakby młodnieją. A może to człowiek się starzeje? Nieważne. W każdym razie tacy bohaterowie, zasługują na jeszcze więcej uwagi – w szczególności, jeżeli na rynku pojawiają się takie książki. Dokładnie jest to mowa o Muminki. Zebrane. Tom 1 z www.taniaksiazka.pl. Autorem tej książki jest Tove Jansson.

Nowe wydawnictwo

Chociaż trzeba by wspomnieć, że ta książka nie ukazuje się po raz pierwszy na rynku. Wszystkie opowiadania, jakie zostały umieszczone w środku, już kiedyś można było kupić na rynku. Tylko, że z okazji stulecia Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, pojawiła się książka, gdzie zostało zebranych kilka najbardziej znanych opowiadań o tych bohaterach. Muminki to bajkowe postacie, których budowa ciała jest bardzo charakterystyczna. W kolorze białym, ich ciała nieco przypominają niekształtnego ziemniaka lub gruszkę. Głównym bohaterem jest Muminek, który najczęściej opowiada wszystkie historie, jakie się rozgrywają w bliskiej okolicy domku Muminków. Do tego jest Mama i Tata Muminka, którzy to starają się wszystkiego pilnować. Muminek ma również siostrę. Nie można także zapominać o innych bohaterach, jakich to można spotkać w poszczególnych historiach. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek i straszna Buka dopełniają obrazu całej powieści.

Opowiadania dla dzieci

Tove Jansson zmarła w 2001 roku, ale pamięć o jej opowiadaniach wcale nie mija. Dowodem na to jest właśnie książka pt. “Muminki. Zebrane. Tom 1“. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji do tego, aby poznać tych bohaterów, to ma w końcu okazję do tego, aby zakupić książkę, gdzie umieszczone są najlepsze opowiadania. W tomie 1 (na rynku dostępny jest już także tom 2) umieszczone zostały historię o następujących tytułach:

  • “Małe trolle i duża powódź”,
  • “Kometa nad Doliną Muminków”,
  • “W Dolinie Muminków”,
  • “Pamiętniki Tatusia Muminka”,
  • “Lato Muminków”.

O czym opowiadają te historie? O różnych rzeczach. Tak naprawdę są to opowiadania, których celem jest nauczenie dzieci, jak ważne są w życiu pewne wartości. Człowiek dorosły czasem zapomina na czym polega prawdziwa przyjaźń i troska o bliskie osoby. Jak więc ma to wytłumaczyć swojemu dziecku? Pomoże mu w tym ta genialna książka, którą koniecznie należy zakupić.

 

Tagged , , ,